HorschConnect — Inteligentne rozwiązania w rolnictwie

Ustalanie aktualnego położenia maszyny na polu lub sterowanie siewnikiem za pomocą aplikacji – te i jeszcze inne możliwości realizuje HorschConnect. Celem jest jak najefektywniejsza wymiana danych między maszyną a rolnikiem/serwisem/dealerem oraz pełniejszy kontakt odnośnie pracy maszyny pomiędzy rolnikiem, dealerem i firmą HORSCH. Od 2022 roku cyfrowy świat HORSCH może być również używany przez rolnika – użytkownika końcowego i będzie stale rozbudowywany.
HorschConnect to nowa rodzina produktów w dziedzinie łączności bezprzewodowej i cyfryzacji
maszyn rolniczych. Obejmuje wszystkie zmiany i funkcje związane z cyfryzacją maszyn HORSCH i ich systemów, takie jak aplikacja MobileControl, która umożliwia sterowanie maszynami za pomocą smartfona, lub portal HorschConnect Telematics do rejestracji danych telemetrycznych. W ten sposób można uprościć procesy podejmowania decyzji o sposobie pracy maszyny i zoptymalizować przepływ informacji.
Za pomocą HorschConnect rolnik może przeglądać efekty pracy swojej maszyny na bieżąco i
informacje historyczne, takie jak prędkość robocza lub dawka nawożenia. Wszystko w przyjaznym dla użytkownika środowisku – smartfon lub komputer.
Powiadomienia push o różnych zdarzeniach na maszynie pomagają zoptymalizować procesy i
zwiększyć wydajność – jednym z wielu przykładów jest np. kalkulacja pozostałej ilości
ziarna/nawozu w zbiorniku. Ponadto zdalna diagnostyka i komunikaty o błędach umożliwiają
proaktywną i jeszcze bardziej ukierunkowaną obsługę maszyn.
Świat aplikacji umożliwia jeszcze bardziej intuicyjną i komfortową pracę z maszynami HORSCH. Tutaj wybrane funkcje maszyny mogą być wykonywane i sterowane za pomocą smartfona. Celem aplikacji jest ułatwienie pracy rolnikowi. Na przykład sam operator lub osoba nadzorująca może intuicyjnie i szybko skalibrować np. siewnik za pomocą aplikacji, wprowadzić wartości, aby możliwie szybko rozpocząć pracę. Ponadto w aplikacji znajdują się wszystkie informacje o maszynie.
Rozwiązanie sprzętowe SmartCan łączy maszynę z Internetem lub bezpośrednio smartfonem za pomocą zintegrowanego modemu WiFi i GPS. Zintegrowana karta pamięci zapewnia dodatkową kopię zapasową danych, gdy nie ma zasięgu sieci komórkowej. HORSCH oferuje kompleksowy system dla wszystkich maszyn rolniczych – od siewu i ochrony roślin po siewniki punktowe Maestro – i tym samym robi decydujący krok w kierunku cyfryzacji, ułatwiając pracę w rolnictwie i automatyzując procesy.
Aby zaoferować klientowi jak najlepsze korzyści, HorschConnect będzie w przyszłości
kompatybilny również z innymi, zewnętrznymi systemami. Oznacza to, że nie jest poszukiwane
izolowane rozwiązanie, ale tworzona jest kompatybilność i łączność z innymi systemami,
zwłaszcza w odniesieniu do telemetrii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *